220531 pasowanie na czytelnika

W maju uczniowie z Koła Artystyczengo przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klasy I pasowanie na czytelnika. Uczniowie wcielili się w rolę Piratów i wraz ze swoim Kapitanem zabrali pierwszaków  na „Książkolandię”- cudowną wyspę pełną skarbów.  Przy pirackiej muzyce uczniowie kl. I zapoznali się z kodeksem młodego czytelnika i regulaminem biblioteki szkolnej, po czym zostali uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor i Neptuna na czytelników biblioteki szkolnej. Na koniec pirackiej przygody otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz książki pt. „Pierwsze abecadło” ufundowane przez Instytut Książki. Spotkanie wywołało wśród uczniów wiele radości i z pewnością często będą odwiedzać Książkolandię czyli naszą bibliotekę szkolną.

camera-logo3.jpg                                    Joanna Ożóg