221007 dzien zwierzat

4 października cały świat obchodzi Święto Zwierząt. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej p. Joanna Ożóg przygotowała zajęcia w których uczestniczyli uczniowie z klasy 2 oraz przedszkolaki z grupy średniaków. Dzieci wysłuchały fragmentu książki W. Chotomskiej „Pięciopsiaczki” oraz wiersze J. Brzechwy pt. „Lis”, „Żuk”, „Dzik”. Czytaniu towarzyszyły zagadki o zwierzętach oraz pogadanka o ukochanych pupilach. Na zajęciach zwrócono uwagę jak należy troszczyć się o zwierzęta. Spotkaniu towarzyszyła tematyczna wystawa książek. Na koniec spotkania chętnych uczniów pani bibliotekarka zamieniła w kotki, pieski i króliki malując im na twarzy wąsiki, uszka itp. Wizyta w bibliotece przyniosła wszystkim wiele radości i uśmiechu. Zapraszamy czytelników do biblioteki szkolnej po książki o zwierzętach. Czytajmy dzieciom o zwierzętach, uczmy ich właściwego traktowania.

camera-logo3.jpg