221116 wizyta hospicjum 

We wtorek, 15 listopada, przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z uczennicami z SKC Szkoły Podstawowej w Górnie-Zaborzu udali się na wyjazd do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Genialnym wprowadzeniem była projekcja filmu Johnny, którą mogliśmy obejrzeć w kinie. Film opowiada o życiu ks. Jana Kaczkowskiego, założyciela Hospicjum im. św. Ojca Pio w Pucku, który zmarł na nowotwór w 2016 roku.

Po obejrzeniu filmu udaliśmy się do Hospicjum dla Dzieci, gdzie spotkaliśmy się z panią Dyrektor placówki oraz panią odpowiedzialną za działalność charytatywną. Mogliśmy także przejść po oddziałach stacjonarnych, gdzie przebywa kilkadziesiąt ciężko chorych dzieci.

Przekazaliśmy dla hospicjum dary zebrane podczas akcji Serce dla Hospicjum. Bardzo serdecznie dziękujemy za Państwa udział w tej akcji. Spotkanie było dla nas bardzo ubogacające i dające do myślenia.

Tak jak mówił ks. Kaczkowski, musimy działać teraz - i tak mamy już za mało czasu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.  camera-logo3.jpg