W roku 2022 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada na 5 grudnia (poniedziałek), czyli właśnie dziś.
Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Dzień Wolontariusza o zasięgu światowym. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.
Z tej okazji chcemy docenić wszystkich, którzy spieszą z bezinteresowną pomocą innym.
W naszej szkole jest również grupa uczniów, która spełnia się w tej roli doskonale. Działa ona w ramach Szkolnego Koła Caritas. Drodzy Wolontariusze życzymy Wam nieustającego zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym niesiecie pomoc i niesłabnącego poczucia, że warto to robić!

221208 szkolne kolo caritas