220525 Dzien Mamy i Taty

Mama to zdecydowanie najpiękniejsza, najważniejsza i najtrudniejsza rola na świecie. Kim jest mama? Zdecydowanie prościej byłoby zadać pytanie kim ona nie jest, chociażby dlatego, że jest ona niemal wszystkim! Wielozadaniowość, zaradność, wewnętrzna siła, miłość i niezawodne, całodobowe wsparcie to zaledwie kilka z super mocy, jakie dostaje mama w związku z poczęciem dziecka.
I co jest najpiękniejsze? Że niemal wszystkie mamy są pod tym względem takie same, wyjątkowe, cudowne! Bez względu na kolor skóry, wyznanie, czy prowadzony styl życia mama jest osobą nietuzinkową. Każda tak samo boryka się z troską, zaangażowaniem i trudem, który wkłada w wychowanie potomstwa.

Tata pełni w życiu dziecka ważną rolę. Co więcej – jest to rola unikatowa. Tata to nie „druga mama”. Nie zastąpi go w pełni dziadek, nauczyciel czy trener. Rola taty zmienia się również na przestrzeni życia dziecka. Czego innego od swojego taty potrzebuje niemowlę, czego innego przedszkolak czy nastolatek. Tata jest tym, kto pokazuje maluchowi, co wolno, a czego nie. Jest też odpowiedzialny za ustalenie i utrzymanie granic, zarówno tych panujących w świecie zewnętrznym, jak i wewnętrznym, rodzinnym. Oraz co najważniejsze: jest autorytetem oraz gwarantem bezpieczeństwa i stabilizacji rodziny.

Drodzy Rodzice!

Z okazji Święta Waszego
życzenia wszystkiego najlepszego:
niech każdy dzień dostarcza radości
i uśmiech zawsze w sercach gości,
niechaj problemy Was omijają,
a wszyscy bardzo Was kochają
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

Z całego serca życzą Wasze ukochane przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.