240623 biblioteka  

W dniu 19 czerwca przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej w Górnie. Już od rana nie mogły się doczekać wizyty i spotkania z Panią Teresą Krasoń. Gdy dotarliśmy na miejsce przywitała nas Pani bibliotekarka w bardzo ciepły i serdeczny sposób. Opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się także, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią, co znaczy wypożyczyć książkę oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Poza tym wspólnie ustaliły, jak należy dbać o książki, żeby uchronić je przed zniszczeniem. W trakcie wizyty dzieci oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi, ruchomymi ilustracjami. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki. To był dzień pełen wrażeń.

Galeria zdjęć - camera-logo3.jpg