alt6 stycznia cały Kościół wspomina wydarzenie z Ewangelii, kiedy narodzonego Jezusa odnajdują Trzej Królowie. Ich obecność przypomina, że Jezus narodził się dla całego świata, stąd też dzień ten nazywamy Objawieniem Pańskim, a Mędrcy ze Wschodu niosą w świat niezwykłą wieść.

Podobnie jak Trzej Królowie, w naszej parafii wędrowali Kolędnicy Misyjni. W tym roku aż pięć grup dzieci: dwie ul. Centralną od Krzyża Jubileuszowego do kościoła, jedna w Sanatorium i Rękawie oraz grupy w Zaborzu i Markowiźnie. Odwiedzali nasze domy, aby podzielić się radością Dobrej Nowiny i pomóc kongijskim rówieśnikom.

Serdecznie dziękuję dzieciom, które kolędowały z radością i ofiarnością, parafianom za miłe przyjęcie i wielką ofiarność oraz opiekunom grup, bez opieki których cały trud dzieci włożony w przygotowanie kolędy poszedłby na marne.

alt

Grupa z Markowizny pod opieką p. Kingi Skiby:

Izabela Bizior

Michał Sądej

Agata Naja

Dawid Rapczon

Dawid Stec

Jakub Chmiel

Grupa z Zaborza pod pieką p. Anny Kuduk:

Aneta Zagaja

Wiktoria Partyka

Anna Sączawa

Krzysztof Szwaja

Mateusz Wójcik

Kamil Kida

 

Grupa z Sanatorium pod opieką p. Teresy Kieplin:

Anna Wójcik

Weronika Olszowa

Zuzanna Tupaj

Klaudia Chorzępa

Angelika Witkoś

Robert Bizior

Michał Czubat

 

Grupa z Górna pod opieką p. Augustyna Rembisz:

Weronika Piersiak

Szymon Krudysz

Natalia Flis

Sabina Skiba

Natalia Chorzępa

Ewelina Burszta

 

Grupa z Górna pod opieką p. Marty Perlak:

Aleksandra Łach

Aleksandra Nicpoń

Karolina Wilk

Paweł Surdyka

Kinga Tupaj

Joanna Ciak