220622 stypendium22 czerwca w budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim po raz drugi zostały przyznane Stypendia z Programu Stypendialnego Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Andrzeja Ożoga za wyniki w nauce oraz za udział w konkursach i olimpiadach kuratoryjnych. Stypendium otrzymali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2021/22 otrzymali średnią: 5,40 dla klas IV-VI oraz 5,30 dla klas VII-VIII. Z naszej szkoły stypendium uzyskały dwie uczennice klasy czwartej, dwóch uczniów klasy szóstej i jedna uczennica z klasy siódmej. Dyplomy wręczył osobiście Pan Burmistrz Andrzej Ożóg.

Wszystkim Stypendystom składamy serdeczne gratulacje za imponujące wyniki w nauce, a także życzymy równie dobrych wyników na świadectwach w czerwcu przyszłego roku!

camera-logo3.jpg

220621 bezpieczne lato   Lato – Wakacje! W tym roku wiele dzieci będzie spędzało wakacje na wsi, niektóre z nich będą pomagały swoim rodzicom w pracach rolnych. Czy wakacje mogą być bezpieczne na wsi? Jasne! Mogą takie być, ale opiekunowie powinni być czujni i zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom i wypoczywającym.

We wtorkowy poranek (21.06.2022r.) swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Inspektor z OIP w Rzeszowie – Małgorzata Jacek. Cel, jaki przyświeca przedsięwzięciu „Bezpieczne lato” to przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat występujących lub mogących wystąpić zagrożeń wypadkowych i chorobowych przy pracy w rolnictwie.

Na spotkaniu edukacyjno -prewencyjnym z Panią Inspektor uczniowie oglądali filmy o niebezpiecznych zabawach na wsi. A potem Pani opowiedziała o tym, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę w czasie przebywania w gospodarstwie, w czasie prac polowych i wypoczynku.

Poprzez taką pogadankę uczestnicy spotkania przyswoili wiedzę, ponieważ w trakcie prowadzenia prelekcji Pani przeprowadziła quiz na temat „Jak prawidłowo zachowywać się w gospodarstwie rolnym? Jak bezpiecznie postępować w czasie żniw? itp.”, za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali nagrody.

Na zakończenie Pani życzyła wszystkim obecnym na spotkaniu bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku.

Dziękujemy Pani Inspektor za przybycie, za przekazanie cennej wiedzy i uwag, za nagrody i również życzymy szczęśliwego i bezpiecznego wypoczynku.

                                                                                                     Katarzyna Chmiel

                                                                                                     Halina Godek

camera-logo3.jpg

220614 spotkanie z policjantem

   Dnia 14 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie naszych uczniów z p. Piotrem Pomykałą - Dzielnicowym z Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim. Policjant rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w czasie wakacji,  uczulał na czyhające zagrożenia oraz mówił jak ich uniknąć w czasie letniego wypoczynku. Przypominał, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

camera-logo3.jpg