220929 patriotyczna droga krzyzowa

W czwartek 22 września 2022 r. w kościele parafialnym w Trzebusce odbyła się XVIII Patriotyczna  Droga Krzyżowa dla uczniów najstarszych klas Szkół Podstawowych z gminy Sokołów Małopolski i okolic. Z naszej szkoły udała się delegacja uczniów z klasy 7 SP pod opieką nauczyciela p. Jacka Rembisza. Podczas spotkania wspólnie modlono się za jeńców obozu NKWD w Trzebusce, zwłaszcza tych, którzy stracili swoje życie w pobliskich lasach oraz o pokój w Polsce i na Ukrainie. Na koniec każdy z obecnych mógł na chwilę zatrzymać się przy krzyżu, który od wielu lat jest obecny podczas Patriotycznych Dróg Krzyżowych.

camera-logo3.jpg

220920 spotkanie z pszczelarzem 13.09.2022r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Eurogalicja zorganizowało w naszej Szkole lekcje pokazowe w pasiekach, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich.

Dzieci cieszyły się, że mogły popatrzeć na pszczoły z bliska (ul pokazowy), podmuchać podkurzaczem czyli przyrządem do odymiania i uspokajania podrażnionych pszczół, obejrzeć i dotknąć drobny sprzęt pszczelarski i oczywiście spróbować miodu z plastra. Poznały te niezwykłe owady, ich wygląd, sposób życia, a przede wszystkim uświadomiły sobie, jak wielki jest ich trud i wpływ na życie nasze i całej Planety.

W ramach lekcji pokazowych dzieci miały zapewnione specjalne kombinezony.

Na zakończenie zajęć otrzymały drobne upominki.

Dziękujemy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć :) camera-logo3.jpg

16.09.2022r.                     Lekcja Ekologiczna

W dzisiejszym dniu w klasie 3 odbyło się spotkanie z Panią Urszulą Smoła – pracownikiem Zakładu Komunalnego w Sokołowie Młp. Przybyły do naszej szkoły gość został najpierw przywitany przez Panią dyrektor mgr Teresę Surdyka.

220919 lekcja ekologiczna

Pani Urszula rozpoczęła lekcję od pogadanki z dziećmi o tym:

- Czym zajmuje się jej zakład pracy?

- Co to są odpady segregowane?

- Co to jest recykling?

- Jak w domu każdego z dzieci segreguje się śmieci?

Pani poinformowała uczniów również, o tym ile czasu rozkłada się np. papier, odpady roślinne, metal i reklamówka. Potem rozdała dzieciom książeczki, w których wykonywały określone zadania np. pokolorowanie koszy odpowiednim kolorem. Za poprawnie wykonane zadanie uczniowie otrzymywali nagrody. Dalsze spotkanie z Panią zmierzało do wypowiedzi nt. „W jaki sposób można wykorzystać odzyskane surowce wtórne?”.

Na koniec prelekcji trzecioklasiści pisali test podsumowujący wiadomości o segregowaniu odpadów. Kilkoro uczniów, którzy jako pierwsi poprawnie rozwiązali test,  otrzymało super nagrody, a pozostali nagrody pocieszenia.

Spotkanie z Panią z Zakładu Komunalnego pozostanie uczniom w pamięci, ponieważ przekazano wiele ważnych wskazówek i pomocy, które będą przypominać dzieciom o prawidłowym segregowaniu odpadów i dbaniu o środowisko.

camera-logo3.jpg

2209007 rozpoczecie roku szkolnego 2022 2023

1 września 2022r. o godz. 9.00 odbyła się Msza święta w kościele parafialnym w Górnie z udziałem nauczycieli, rodziców i uczniów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023. O godz. 10.30 p. dyrektor ZS w Górnie powitała wszystkich zebranych w sali gimnastycznej. Następnie odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. Nauczycielom i uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym. 😃

camera logo3