221222 wigilijka szkolna 22 grudnia 2022 r. w ostatnim dniu nauki w szkole, przed zimową przerwą świąteczną, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej udekorowanej piękną scenerią bożonarodzeniową i panującym w niej świątecznym nastroju.

Uroczystość rozpoczęto wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Następnie w części artystycznej uczniowie klasy 3 i 2  zaprezentowali tradycyjne Jasełka.  Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki przy akompaniamencie akordeonu w  wykonaniu ucznia klasy 3 – Pawła Kiełb  oraz  taniec aniołków średniej grupy przedszkolaków do melodii „Nie miały aniołki choinki na święta” zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Za co otrzymali gromkie brawa. Po części  artystycznej głos zabrała Pani dyrektor mgr Teresa Surdyka składając wszystkim przybyłym na tę uroczystość moc gorących świątecznych życzeń.

Po skończonej uroczystości uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej rozeszli się do domów, natomiast starsi uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali sobie wigilijki w salach lekcyjnych.

Katarzyna Chmiel

Halina Godek

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

221213 egzamin probny

W dniach 13-15 grudnia br. uczniowie klasy 8 przystąpili do próbnego sprawdzianu wiedzy i umiejętności. Egzamin składał się z 3 części: języka polskiego, matematyki i języka obcego - angielskiego. Każdą część przeprowadzono innego dnia. Uczniowie przećwiczyli także wszystkie procedury egzaminacyjne takie jak zachowanie się podczas egzaminu, losowanie miejsca pracy, odstępy między piszącymi, aby właściwy egzamin także pod tym względem wypadł nienagannie. camera-logo3.jpg

221215 konkurs spot filmowy Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Profilaktyki Społecznej w Rzeszowie ogłosiła konkurs na najlepszy profilaktyczny spot filmowy na szczeblu wojewódzkim, mający ukazać niebezpieczeństwa związane z różnymi nałogowymi lub przemocowymi zachowaniami.

Nasi uczniowie z klasy VIII: Krzysztof Piróg, Agata Skiba, Aleksandra Skiba oraz Weronika Wrzos, pod kierunkiem pani Aleksandry Piróg oraz ks. Jakuba Dzierżaka przygotowali film pt. Wyzwania wieku dorastania. W filmie został podjęty temat niebezpieczeństw związanych z uzależnieniem od smartfona oraz używaniem hejtu wobec rówieśników. Film zajął pierwsze miejsce. W środę, 14 grudnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, miał miejsce finał konkursu oraz wręczenie nagród.

Gratulujemy naszym uczniom! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz nagrodzonego filmu. camera-logo3.jpg

221207 mikolaj

Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na dzień 6 grudnia, ponieważ co roku otrzymują prezenty od świętego Mikołaja. Również w tym roku odwiedził on naszą szkołę, przynosząc podarunki dla wszystkich dzieci z przedszkola i klas I-VIII oraz dla nauczycieli i pracowników obsługi.

Mikołaj został bardzo serdecznie przyjęty przez dzieci, zwłaszcza z najmłodszych grup, które przygotowały piosenki i wierszyki. Mikołaj został obsypany tysiącami uśmiechów. Dzieci także chętnie zadawały Mikołajowi pytania dotyczące jego pięknej pracy.

Dziękujemy świętemu Mikołajowi za wizytę w naszej szkole, a Radzie Rodziców za przygotowanie upominków.

Obiecujemy dbać o nasze zachowanie w nadchodzącym roku i czekamy na kolejne spotkanie z Mikołajem!

Zapraszamy do galerii zdjęćcamera-logo3.jpg