wigilijka w przedszkolu 2017W naszym przedszkolu corocznie organizujemy spotkanie świąteczne, które stało się już tradycją. Odbyło się 19 grudnia 2017 roku. Brały w niej udział przedszkolaki oraz zaproszeni rodzice z dziadkami. Zostało przekazane między sobą w ciszy światełko pokoju i miłości. Dzieci 2,5 - 3 letnie przygotowały krótki program artystyczny. Recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt.

W dalszej części uroczystości dzieci rozdały swoim rodzicom i dziadkom symboliczne upominki świąteczne, własnoręcznie wykonane. Następnie odbył się przegląd kolęd w wykonaniu przedszkolaków z pomocą rodziców. Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Rodziców, dziadków i przedszkolaków zaproszono na mały poczęstunek świąteczny. Smaczny kompot z suszonych owoców, pierniki, ciastka, zawijaki z makiem.

Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich rodziców, nauczycieli oraz dzieci. Wprowadzenie świątecznego nastroju, przypomnienie nazw potraw, tradycji, zwyczajów świątecznych oraz wspólne kolędowanie.Takie podniosłe chwile najbardziej wzmacniają bliskie i serdeczne relacje międzyludzkie.

camera-logo3.jpg