220610 konkurs matematyczny

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Matematycznego „Mały Matematyk”

Górno 10 czerwca 2022r.

10 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Mały Matematyk”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II i III naszej Szkoły, w sumie 19 uczestników.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas II-III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez 90 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatora konkursu. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników i oczekujących na nich nauczycieli. Okres oczekiwania na wyniki umilił uczestnikom słodki poczęstunek.

Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody.

I miejsce –  Hubert Sieńko   – klasa 3

I miejsce –  Zuzanna Olszowa – klasa 3

I miejsce –  Krzysztof Tupaj – klasa 2

II miejsce –  Wiktoria Sączawa – klasa 3

II miejsce –  Łukasz Watras – klasa 3

II miejsce –  Kajetan Naja – klasa 3

III miejsce –  Iga Smolak – klasa 3

III miejsce –  Zofia Dankowska - klasa 3

III miejsce –  Szymon Radomski - klasa 3

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów, dzięki którym dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek. Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie.

mgr Halina Godek
                                                                                    mgr Katarzyna Chmiel