16.09.2022r.                     Lekcja Ekologiczna

W dzisiejszym dniu w klasie 3 odbyło się spotkanie z Panią Urszulą Smoła – pracownikiem Zakładu Komunalnego w Sokołowie Młp. Przybyły do naszej szkoły gość został najpierw przywitany przez Panią dyrektor mgr Teresę Surdyka.

220919 lekcja ekologiczna

Pani Urszula rozpoczęła lekcję od pogadanki z dziećmi o tym:

- Czym zajmuje się jej zakład pracy?

- Co to są odpady segregowane?

- Co to jest recykling?

- Jak w domu każdego z dzieci segreguje się śmieci?

Pani poinformowała uczniów również, o tym ile czasu rozkłada się np. papier, odpady roślinne, metal i reklamówka. Potem rozdała dzieciom książeczki, w których wykonywały określone zadania np. pokolorowanie koszy odpowiednim kolorem. Za poprawnie wykonane zadanie uczniowie otrzymywali nagrody. Dalsze spotkanie z Panią zmierzało do wypowiedzi nt. „W jaki sposób można wykorzystać odzyskane surowce wtórne?”.

Na koniec prelekcji trzecioklasiści pisali test podsumowujący wiadomości o segregowaniu odpadów. Kilkoro uczniów, którzy jako pierwsi poprawnie rozwiązali test,  otrzymało super nagrody, a pozostali nagrody pocieszenia.

Spotkanie z Panią z Zakładu Komunalnego pozostanie uczniom w pamięci, ponieważ przekazano wiele ważnych wskazówek i pomocy, które będą przypominać dzieciom o prawidłowym segregowaniu odpadów i dbaniu o środowisko.

camera-logo3.jpg