221020 dzien patrona szkoly 13 października obchodziliśmy podwójne święto. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela,  a także obchodziliśmy Święto naszego Patrona czyli kolejną, już 19 rocznicę nadania naszej szkole imienia. 19 lat temu nasza szkoła została nazwana imieniem wspaniałego kapłana ks. Mieczysława Lachora, który pełnił przed laty posługę duszpasterską w górnieńskiej parafii. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą składał się montaż słowno - muzyczny oraz krótka prezentacja poświęcone osobie patrona. W akademii wzięły udział uczennice z klasy 8: Agata Skiba, Aleksandra Skiba i Weronika Wrzos oraz chłopcy z klasy 2: Piotr Maziarz, Wiktor Ruszała, Tomasz Wrzos i Sebastian Radomski, którzy deklamowali piękne wiersze o Patronie. Natomiast uczniowie z klasy 5: Antonina Tupaj, Filip Cisek, Olga Kida i Klaudia Tarała przy akompaniamencie ks. Jakuba, uświetnili występ pięknymi piosenkami. Całość uroczystości została przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Maziarz i ks. Jakuba Dzierżaka przy pomocy p. Joanny Ożóg.

Następnie Rada Samorządu Uczniowskiego złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta i przekazała bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor. Do życzeń dla nauczycieli dołączyła się również Rada Rodziców. Po uroczystej akademii uczniowie obejrzeli profilaktyczny spot nagrany przez uczniów klasy 8 pod kierunkiem ks. Jakuba Dzierżaka i p. Aleksandry Piróg. Następnie wszyscy udali się do kościoła na Mszę Świętą. Po mszy cała społeczność przeszła na cmentarz parafialny, gdzie na grobie patrona zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Po wspólnej modlitwie wszyscy rozeszliśmy się do domu.

camera-logo3.jpg