230425 egzamin

W dniach 25-27 kwietnia 2023r. w naszej szkole uczniowie klasy trzeciej zmagali się ze sprawdzianem kompetencji wiadomości i umiejętności „Omnibus”(wyd. MAC). We wtorek 25.04.23r. o godz. 8.40 w sali nr 5 pisali test polonistyczny.

Po wylosowaniu nr stolika i zajęciu miejsc Pani dyrektor mgr Teresa Surdyka  bardzo serdecznie powitała naszych trzecioklasistów , skierowała do nich kilka ciepłych słów oraz życzyła im przysłowiowego „połamania długopisów”. Test  polonistyczny  obejmował 15 zadań. W kilku zadaniach trzeba było zaznaczyć tylko jedną właściwą odpowiedź. W innych napisać ją bardzo starannie. W zadaniach otwartych uczniowie mieli utworzyć ogłoszenie i napisać list.

W następnym dniu 26.04.23r. na trzecioklasistów czekał sprawdzian matematyczny, gdzie również do pokonania było 15 zadań. W ośmiu pytaniach po dokładnym policzeniu trzeba było zaznaczyć tylko jedną właściwą odpowiedź. Pozostałe to zadania tekstowe, które wymagały rozwiązania i zapisania poprawnej odpowiedzi.

W kolejnym dniu 27.04.23r. nasi trzecioklasiści pisali krótki sprawdzian przyrodniczy. Do rozwiązania było tylko 9 zadań. Jednak wymagały one od uczniów wykazania się wiadomościami    z dziedziny świata zwierząt i roślin, geografii, astronomii, ekologii, pierwszej pomocy i przepisów o ruchu drogowym. Na koniec każdy sprawdzian był oceniany przez uczniów skalą od 1 do 10 lub narysowaniem buźki. Uczniowie są bardzo ciekawi jak zostały ocenione ich wiadomości i umiejętności zdobyte w trzyletnim toku nauczania wczesnoszkolnego.

Zapraszamy do galerii zdjęć -  camera-logo3.jpg