alt23.09.2014r. uczniowie klas I i II Gimnazjum wyruszyli autobusem szkolnym do Trzebuski. W tamtejszym kościele odbyła się X Jubileuszowa Patriotyczna Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozu założonego przez NKWD w Trzebusce w 1944 r., na którą przybyła młodzież gimnazjalna z Trzebuski, Nienadówki, Trzebosi, Sokołowa Młp. i z Górna.  Wielu jeńców tegoż obozu zamordowano w bestialski sposób w pobliskim lesie w Turzy. Miejsce kaźni było przez wiele lat strzeżone przez funkcjonariuszy systemu komunistycznego tak, że do dziś odkryto szczątki jedynie 17 ofiar tej zbrodni. Młodzież aktywnie uczestniczyła w nabożeństwie, na które złożyły się m. in. koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa, której rozważania dotyczyły wyżej opisanych wydarzeń, a także liczne pieśni. Oprawę muzyczną przygotowali panowie Dariusz Kosak i Sebastian Lesiczka. Nad całością czuwał wieloletni organizator tego nabożeństwa oraz autor zdjęć – p. Piotr Ożóg. Opiekunami uczniów górnieńskiego Gimnazjum byli: ks. R. Brettschneider, D. Kosak, J. Rembisz i P. Gazda.