V edycja Konkursu Recytatorskiego pt. „Poezja dla Mamy w kolorach wiosny”
29 maja 2026 roku w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Górnie odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego pt. „Poezja dla Mamy w kolorach wiosny”. Organizatorem wydarzenia był nauczyciel bibliotekarz p. Joanna Ożóg.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją, doskonalenie umiejętności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno słowa oraz wyrażanie uczuć i wdzięczności wobec mam. Konkurs stwarzał również okazję do prezentacji talentów artystycznych uczniów oraz integracji społeczności szkolnej.
Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – swoje umiejętności zaprezentowało aż 36 uczestników. Każdy występ był starannie przygotowany, a recytowane utwory pełne emocji, ciepła i wiosennego nastroju.
Jury w składzie:
p. mgr Aleksandra Piróg,
p. mgr Katarzyna Bethoon,
p. mgr Joanna Ożóg wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.
I kategoria – 3,4,5 - latki
1 miejsce – Julita Krasoń
2 miejsce – Marika Słonina
3 miejsce – Kacper Stec
II kategoria - kl. 0-2
1 miejsce - Antonina Sondej
2 miejsce – Miłosz Makuch, Aleksandra Gielarowska
3 miejsce – Nina Romerowicz
III kategoria - kl. 3-5
1 miejsce – Izabela Rembisz
2 miejsce - Maja Flis
3 miejsce – Lena Gancarz, Zuzanna Kiełb
Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i wykazali się dużym zaangażowaniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, nauczycielom i rodzicom za wsparcie oraz członkom jury za pracę podczas oceny występów. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom pięknych prezentacji.
Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku. 




