221221 jaselka przedszkole Magia i niezwykły nastrój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszył przedszkolakom już od początku grudnia. Rozpoczęliśmy od spotkania z Mikołajem. W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami. W podziękowaniu zaśpiewały i zatańczyły dla Mikołaja oraz wręczyły Mikołajowi listy z podziękowaniem za otrzymane prezenty. Następnie piekliśmy pierniczki i samodzielnie je ozdobiliśmy.

Wiele czasu poświęciliśmy na wykonanie ozdób choinkowych i dekorację sali. Ogromnie dużo radości sprawiło dzieciom ubieranie choinki ozdobami wykonanymi własnoręcznie.

Śpiewanie kolęd i pastorałek, poznanie literatury i wiersz to wszystko sprawiało dzieciom dużo radości i budowało świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt.

A w dniu 21 grudnia w naszej Sali odbyło się wyczekiwane przez nas spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Wśród przybyłych gości była Pani Teresa Surdyka dyrektor Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie, ksiądz Jakub nasz katecheta i wielu członków rodziny i grupa uczniów naszej szkoły.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców popijaliśmy kompotem z suszu owocowego.

Wszystkim serdecznie dziękuję za przybycie, życzliwość i trwanie w radosnej atmosferze.

Wychowawczyni grupy

Bożena Oczkowska

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

221229 Wigilijka grupa 0

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia filmiku z nagraniem kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klasy 0 podczas wspólnej Wigilijki.

camera-logo3.jpg

221216 swiąteczne wypieki

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników. Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie świątecznych pierniczków. Środa była w grupie ,,0” dniem, w którym dzieci upiekły pyszne pierniczki.
    Z pomocą wychowawcy i pań kucharek praca szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki wykrawały różne kształty ciasteczek: gwiazdki, bałwanki, choinki, aniołki. Gdy pierniki były gotowe, dzieci przystąpiły do dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Po udekorowaniu każde z dzieci miało okazje skosztować swojego dzieła. Pozostałe pięknie udekorowane pierniki czekają na Wigilijkę Przedszkolną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wypieków - camera-logo3.jpg

221215 konkurs koled

W czwartek tj. 15.12.2022r. w sali grupy "0" odbył się konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem "Hej kolęda, kolęda".

Organizatorami konkursu były wychowawczynie klasy "0": Maria Rembisz, Maryla Romańska.

Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwianie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem z pomocą rodziców przygotowali się do konkursu. Uroku występom dodała pięknie przygotowana gazetka o tematyce Bożonarodzeniowej.
Komisja w składzie: M. Rembisz, M. Romańska, M. Zdeb, przyznała wszystkim uczestnikom dyplomy, książki i drobne upominki. Szczególnie dumni jesteśmy z naszych przedszkolaków, którzy wzięli udział w konkursie. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku. camera-logo3.jpg