240426 urodziny

Droga Oliwko w dniu Twoich urodzin chcemy Ci życzyć uśmiechu, zabawy i ciekawych przygód.
Niech każdy dzień będzie dla ciebie pełen radości.

240422 dzien ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

W tym dniu dla naszych przedszkolaków przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Dzieci do przedszkola ubrane przyszły na kolor niebieski, a Pani Ziemia przygotowała dla dzieci różne zadania do wykonania na tą okazję. Przedszkolaki oglądały film edukacyjny o naszej planecie, jak dba o środowisko. Następnie wykonały prace plastyczne o tematyce Ziemi i jej mieszkańców.

Podczas słuchania wierszy i śpiewu piosenek ekologicznych, dzieci utrwalały zachowania, które są przyjazne dla naszej planety, naszego środowiska. Dzieci rozmawiały na temat segregacji odpadów, a także uczyły się segregować do odpowiednich pojemników. Wychowanie dziecka w duchu eko i zrównoważonego rozwoju kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą oraz byciu oszczędnym. Ten niebieski dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!

Kochamy Cię Ziemio:

Za liście jesienią

Za pierwszy śnieg biały

Za las oszroniały

Za tęcze po deszczu

Za ptaki w powietrzu

KOCHAMY CIĘ ZIEMIO!!!

240415 zwierzeta

10 kwietnia 2024 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w „Żywej lekcji przyrody”. Odwiedził nas wąż dusiciel, żółw oraz jaszczurka – agama brodata. Prezentacja połączona była z przedstawieniem ciekawostek na temat fascynującego świata tych zwierząt. Przedszkolaki miały okazję nie tylko je zobaczyć, ale i dotknąć . Wszystkich urzekł wąż dusiciel o imieniu Jacek, który pięknie się wił i sprawiał wiele radości dzieciom. Spotkanie z niezwykłymi gośćmi było udane i wszystkim bardzo się podobało. Spotkanie ze światem zwierząt egzotycznych odbyło się w miłej i życzliwej atmosferze.

240402 poranek

W wielkanocny poranek dzwoni dzwonkiem baranek,
A kurczątko z zającem podskakuje na łące.
Wielkanocne kotki robią miny słodkie,
Już wyjrzały z pączka siedzą na gałązkach.
Kiedy będzie Wielkanoc wierzby pytają?

27 marca 2024 w naszym przedszkolu odbył się Poranek Wielkanocny. To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Nic więc dziwnego, że dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola radosne i uśmiechnięte. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne, polskie tradycje pozostały niezmienne. Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój: częstowanie i degustowanie świątecznych babeczek, składanie życzeń oraz śpiewanie świątecznych piosenek przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Babeczki zostały przygotowane przez rodziców: panią Sabinę Szewczyk, panią Urszulę Orszak oraz panią Bożenę Płachta, za co serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci. Zachęcamy wszystkich rodziców do wspólnego zaangażowania się w życie waszych pociech, aby im wspólnie umilać czas w przedszkolu.

Życzymy Państwu zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radości, która dodaje skrzydeł, chwil bliskości w gronie rodzinnym, a przede wszystkim wesołego Alleluja!

240402 urodziny

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni starają się w różny sposób sprawić mu przyjemność.

W dniu 27.03.2024r. swoje urodzinki w przedszkolu obchodziła Monika. W tak ważnym dniu, wszystkie dzieci odśpiewały wraz z panią „Sto lat” oraz złożyły życzenia „wszystkiego najlepszego”. Monika pełna uśmiechu w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Z okazji urodzin
ślemy Ci moc gorących życzeń:
zdrowia, uśmiechu, radości,
wielu prezentów i gości,