Witajcie w przedszkolu – Dzień Otwarty

W dniu 31.08.2022 r. (środa) od godziny 8:00 do 12:00 w naszym przedszkolu odbędzie się Dzień Otwarty dla dzieci, które od września po raz pierwszy rozpoczną swoją przygodę z Przedszkolem. Podczas tego dnia dzieci będą mogły obejrzeć przedszkole, sale przedszkolne, plac zabaw, zapoznać się z Paniami. Serdecznie zapraszamy!

Nauczyciele przedszkola

220822 dzien otwarty w przedszkolu

220627 zakonczenie roku przedszkole

24 czerwca odbyło się w naszej grupie uroczyste zakończenie przedszkola – pożegnanie zerówki. Dwanaście miesięcy wspólnej nauki i zabawy szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

O godzinie 9.00 dzieci razem z opiekunami uczestniczyły w uroczystej Mszy Św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Następnie wspólnie z rodzicami przyszły do szkoły. W ich obecności zaśpiewały piosenki, a wyrecytowanym wierszem pożegnały się z przedszkolem. Po występie przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w różne działania na rzecz przedszkola i udzielali się bezinteresownie. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, książki oraz nagrody – niespodzianki od wychowawców. Po wakacjach rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Życzymy im wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu.

,,Jeśli tęsknota mnie ogarnie
Kiedy już będę uczniem w szkole

To znajdę wyjście,
Wiem, co zrobię:
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole…”

Maria Rembisz

Maryla Romańska

camera-logo3.jpg

220626 czytelnictwo w przedszkolu

Przedszkole Samorządowe w Górnie wzięło udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa - program uchwalony przez Radę Ministrów w celu poprawy czytelnictwa w Polsce.

Panie: Maryla Romańska, Maria Rembisz opracowały projekt, który został pozytywnie zaopiniowany.

Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkół im. Ks. M. Lachora w Górnie otrzymało wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa - 2500.

Wysokość wkładu własnego 625.

Za otrzymaną kwotę Panie zakupiły książki i albumy będące nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat, które zostaną wykorzystane w dalszej pracy dydaktyczno- wychowaczej.

Maryla Romańska

Maria Rembisz             camera-logo3.jpg

220525 Dzien Mamy i Taty

Mama to zdecydowanie najpiękniejsza, najważniejsza i najtrudniejsza rola na świecie. Kim jest mama? Zdecydowanie prościej byłoby zadać pytanie kim ona nie jest, chociażby dlatego, że jest ona niemal wszystkim! Wielozadaniowość, zaradność, wewnętrzna siła, miłość i niezawodne, całodobowe wsparcie to zaledwie kilka z super mocy, jakie dostaje mama w związku z poczęciem dziecka.
I co jest najpiękniejsze? Że niemal wszystkie mamy są pod tym względem takie same, wyjątkowe, cudowne! Bez względu na kolor skóry, wyznanie, czy prowadzony styl życia mama jest osobą nietuzinkową. Każda tak samo boryka się z troską, zaangażowaniem i trudem, który wkłada w wychowanie potomstwa.

Tata pełni w życiu dziecka ważną rolę. Co więcej – jest to rola unikatowa. Tata to nie „druga mama”. Nie zastąpi go w pełni dziadek, nauczyciel czy trener. Rola taty zmienia się również na przestrzeni życia dziecka. Czego innego od swojego taty potrzebuje niemowlę, czego innego przedszkolak czy nastolatek. Tata jest tym, kto pokazuje maluchowi, co wolno, a czego nie. Jest też odpowiedzialny za ustalenie i utrzymanie granic, zarówno tych panujących w świecie zewnętrznym, jak i wewnętrznym, rodzinnym. Oraz co najważniejsze: jest autorytetem oraz gwarantem bezpieczeństwa i stabilizacji rodziny.

Drodzy Rodzice!

Z okazji Święta Waszego
życzenia wszystkiego najlepszego:
niech każdy dzień dostarcza radości
i uśmiech zawsze w sercach gości,
niechaj problemy Was omijają,
a wszyscy bardzo Was kochają
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

Z całego serca życzą Wasze ukochane przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.