240415 zwierzeta

10 kwietnia 2024 roku dzieci z przedszkola uczestniczyły w „Żywej lekcji przyrody”. Odwiedził nas wąż dusiciel, żółw oraz jaszczurka – agama brodata. Prezentacja połączona była z przedstawieniem ciekawostek na temat fascynującego świata tych zwierząt. Przedszkolaki miały okazję nie tylko je zobaczyć, ale i dotknąć . Wszystkich urzekł wąż dusiciel o imieniu Jacek, który pięknie się wił i sprawiał wiele radości dzieciom. Spotkanie z niezwykłymi gośćmi było udane i wszystkim bardzo się podobało. Spotkanie ze światem zwierząt egzotycznych odbyło się w miłej i życzliwej atmosferze.

240402 poranek

W wielkanocny poranek dzwoni dzwonkiem baranek,
A kurczątko z zającem podskakuje na łące.
Wielkanocne kotki robią miny słodkie,
Już wyjrzały z pączka siedzą na gałązkach.
Kiedy będzie Wielkanoc wierzby pytają?

27 marca 2024 w naszym przedszkolu odbył się Poranek Wielkanocny. To ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Nic więc dziwnego, że dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola radosne i uśmiechnięte. Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie po to, by święta były świętami, a piękne, polskie tradycje pozostały niezmienne. Wszystkim uczestnikom śniadania wielkanocnego udzielił się miły, świąteczny nastrój: częstowanie i degustowanie świątecznych babeczek, składanie życzeń oraz śpiewanie świątecznych piosenek przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Babeczki zostały przygotowane przez rodziców: panią Sabinę Szewczyk, panią Urszulę Orszak oraz panią Bożenę Płachta, za co serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci. Zachęcamy wszystkich rodziców do wspólnego zaangażowania się w życie waszych pociech, aby im wspólnie umilać czas w przedszkolu.

Życzymy Państwu zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, radości, która dodaje skrzydeł, chwil bliskości w gronie rodzinnym, a przede wszystkim wesołego Alleluja!

240402 urodziny

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni starają się w różny sposób sprawić mu przyjemność.

W dniu 27.03.2024r. swoje urodzinki w przedszkolu obchodziła Monika. W tak ważnym dniu, wszystkie dzieci odśpiewały wraz z panią „Sto lat” oraz złożyły życzenia „wszystkiego najlepszego”. Monika pełna uśmiechu w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Z okazji urodzin
ślemy Ci moc gorących życzeń:
zdrowia, uśmiechu, radości,
wielu prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych,
uśmiechu dużego
i wszystkiego najlepszego!

STO LAT

240325 konkurs plastyczny

19 marca miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w VI Edycji Gminnego Konkursu Plastycznego pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski Pana Andrzeja Ożoga, zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. W konkursie z naszego przedszkola nagrodę zdobyły Aleksandra Kołodziej i Marika Słonina. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i talentem wykonując prace plastyczne ukazujące piękno Sokołowszczyzny. Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje laureatom konkursu oraz zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.

240324 wiosna

Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną.

Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów wiosny. Na zajęciach przedszkolaki z pomocą pań nauczycielek wykonały Marzannę, która dla nich jest symbolem srogiej zimy. Historia tej  lalki sięga bardzo dawnych czasów i wiąże się z boginią słowiańską, która symbolizowała zimę . Niezależnie od imienia , kukła nosiła określoną symbolikę i miała magiczne znaczenie.

Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali, żeby wspólnie powitać  Wiosnę.

Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami i  tańcem. Dzieci tęsknią za słońcem, chcą się cieszyć i bawić w jego ciepłych promieniach. Chcą jak najprędzej  zrzucić ciepłą kurtkę i rękawiczki, dlatego Marzannę z Przedszkola wyprowadził tłum przedszkolaków, który przemaszerował barwnym pochodem po Górnie. W  ten  sposób  dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.