231206 mikolaj      Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym  Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa.  Mikołaj złożył wizytę najmłodszym wychowankom. Na początku odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo białego puchu we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do dzieci Św. Mikołaj. Gdy tylko gość wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość. Wcześniej maluchy nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  specjalnie dla Niego przygotowały. Dzieci  powitały gości piosenką. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że się poprawią. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia  dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, który udał się do dzieci z klas I – III.  Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

Wychowawcy

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

231205 andrzejki

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc w by  wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Wszystkie panie zabrały dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki, oraz z przepysznym poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

 

231204 urodzinki       Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Śpiewają „Sto lat”, składają życzenia „wszystkiego najlepszego”, potem całuski i pałaszowanie smakołyków przygotowanych przez rodziców. Dnia 24, 28, 29 i 30 listopada urodziny obchodziły dziewczynki z grupy 3-latków. Koleżanki, koledzy oraz pani wychowawczyni zaśpiewali jubilatkom sto lat, złożyli życzenia: uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia. Solenizantka pełna szczęścia w podziękowaniu za pamięć poczęstowała wszystkich słodkimi upominkami.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIEWCZYNKI!

Wychowawczyni

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg

231124 dzien misia

      Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

      W dniu 24.11.2023r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło ubrane w kolorze brązowym do przedszkola wraz ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

      Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci tego dnia przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz degustację miodku. Na koniec zabawy dzieci złożyły przysięgę, że zawsze będą szanowały swoje misie oraz otrzymały odznaczenia „Przyjaciela Misia”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg                                       Wychowawcy

231124 urodziny

  Laura dzisiaj obchodziła swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami. Było radośnie, wesoło i smacznie. Laurze życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na twarzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg