alt19. czerwca 2013 roku uczennice z Koła Bibliotecznego wraz z opiekunem przygotowały dla przedszkolaków spotkanie pt. „Skrzaty i Wróżki czytają bajki”. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały czytanej im przez Skrzaty i Panią Książkę bajki o „Szewczyku Dratewce”. Ich uwagę przykuły także kolorowe stroje Wróżek, Skrzatów i Pani Książki.

Po przeczytaniu bajki przedszkolaki odpowiadały na pytania dotyczące jej treści. Za prawidłowe odpowiedzi dzieciaki otrzymały symboliczne lizaki.  Pani Książka rozdała wszystkim dzieciom kolorowanki z postaciami z bajek i zachęcała najmłodszych, aby prosili rodziców o głośne czytanie w domu. Na koniec spotkania Wróżki nauczyły przedszkolaków krótkiego wierszyka:

„Czytać bajki dobrze rano,

a najlepiej na dobranoc.