240110 akcja SKC

W tym roku po raz pierwszy wolontariusze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w ogólnopolski konkurs charytatywny „Ile waży św. Mikołaj? - 2023”. W ramach konkursu przez dwa miesiące prowadzona była zbiórka monet do puszek, zarówno w szkole jak i w przedszkolu. W tym czasie zebrano kwotę 340 zł. W celu pozyskania dodatkowych środków na cel charytatywny wolontariusze zorganizowali na terenie szkoły dwie akcje. Pierwsza z nich to „Zdrowe śniadanie” – 08.11.23r. podczas której sprzedawane były kanapki, koktajle oraz sałatki. Druga akcja to „Stół słodkości w Dniu Niepodległości”- 10.11.23r. wówczas wolontariusze sprzedawali pyszne domowe łakocie. Podczas tych dwóch wydarzeń zebrano sporą kwotę w wysokości 1140 zł. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy, uczniów i przedszkolaków łączna kwota przekazana na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wyniosła 1480 zł.

Serdeczne Bóg Zapłać!

Opiekunowie SKC