231024 dzien zwierzat

4 października obchodziliśmy Światowy dzień zwierząt. Dzień ten miał  na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Przedszkolaki zostały zaproszone przez panią bibliotekarkę do odwiedzenia biblioteki szkolnej, w której czekały niespodzianki. Dzieci mogły z bliska oglądać przyniesione przez panią zwierzątka. Poznały różne ciekawostki na temat różnych zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką , którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały bajki oraz rozwiązywały zagadki.

Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.

Przedszkolaki poznały zasady, o których należy pamiętać chcąc być przyjacielem zwierząt.

Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!!
Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!
Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić.
Nie sprzedawaj zwierząt – przyjaciół się nie sprzedaje!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg