240130 dzien koloru

„Zima, zima za oknami,

Bawcie się dzieciaki z nami

Zima, zima pada śnieg,

A my razem bawmy się!”

Zima to pora roku, która kojarzy się z białym, puszystym śniegiem. Dlatego w piątek 26.01.2024r. nasze przedszkole zmieniło się w białą, śniegową krainę. Tego dnia przedszkolaki świętowali dzień koloru białego. Dekoracje oraz stroje przedszkolaków w pełni pasowały do obchodzonej uroczystości i adekwatnie do pory roku. W tym dniu towarzyszyły nam piosenki i zabawy związane z białym kolorem. Dzieci wymieniały przedmioty w kolorze białym, tańczyły z białym serwetkami, ugniatały kule śnieżne z kartek i uczestniczyły w różnych zabawach. Dzieci obserwowały doświadczenia ze śniegiem oraz lodem, poznawały właściwości, reakcje i efekty końcowe. Największą radość sprawiło malowanie pejzażu zimy za pomocą białej mąki. Przedszkolaki fajnie, kreatywnie i wesoło spędzili czas – zachęcamy do podobnych zabaw w domu.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg