wycieczka do wroclawia 2018Dnia 24 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami - panią Magdaleną Kot-Nowicką, Aleksandrą Piróg oraz panem Piotrem Gazdą pojechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.
Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Panoramy Racławickiej, która przedstawia powstanie kościuszkowskie, a także wizyta na zabytkowym rynku wrocławskim i w zoo. Droga do stolicy Dolnego Śląska upłynęła nam w radosnej atmosferze oczekiwania na nadchodzącą przygodę. Cały czas żartowaliśmy i śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki.
Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do Panoramy Racławickiej. Po oddaniu naszych plecaków do szatni udaliśmy się ciemnym tunelem do auli, w której znajdował się obraz. Dzieło zrobiło na nas ogromne wrażenie, jego trójwymiarowa forma pozwoliła nam lepiej go odebrać. Czas przeznaczony na oglądanie jest zdecydowanie za krótki. Poł godziny nie jest wystarczające, aby dostrzec wszystkie szczegóły.
Następnym celem naszej wycieczki był zabytkowy wrocławski rynek. Ogromny plac otaczały stare kamieniczki. Wszyscy byli zafascynowani urokiem tego miejsca. Rynek zdobiły liczne kwiaty, które dodawały uroku i klimatu. We Wrocławiu można również znaleźć nutkę architektury niemieckiej, między innymi ratusz znajdujący się w centrum miasta.
Wieczorem udaliśmy się do Ostrowa Tumskiego, gdzie widzieliśmy słynny most zakochanych ozdobiony licznymi kłódkami symbolizującymi nierozłączność partnerów oraz jedyne w Polsce latarnie gazowe zapalane przez latarnika.
Zwieńczeniem dnia był pokaz ogromnych, kolorowych i melodycznych fontann multimedialnych, które znajdują się obok umieszczonej na liście UNESCO Hali Stulecia. Po całym dniu udaliśmy się do hotelu, w którym odpoczęliśmy przed drugim dniem.
Wczesnym rankiem wstaliśmy, zjedliśmy śniadanie i kontynuowaliśmy naszą przygodę. Na samym początku udaliśmy się do kolorowego ogrodu japońskiego. To miejsce bardzo nam się spodobało, ponieważ oprócz niecodziennych roślin znajdowały się tam budowle w stylu japońskim.
Po niesamowitej, mentalnej podróży do Japonii przyszedł czas na chwilkę rozrywki. W tym celu udaliśmy się do zoo, w którym widzieliśmy liczne zwierzęta, lądowe i morskie. Stworzenia zamieszkujące oceany mieliśmy okazję podziwiać w afrykarium.
Po spotkaniu ze zwierzętami udaliśmy się na przepyszny obiad, po którym wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do domu. Wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych, wszyscy byli zmęczeni, lecz rozchodzili się do domów z uśmiechami na twarzy.

camera-logo3.jpg