201014 patron

14 października 2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość: Święto Patrona - XVII rocznicę nadania imienia Zespołowi Szkół w Górnie oraz Dzień Edukacji. Z powodu ograniczeń sanitarnych uroczystości przebiegły zupełnie inaczej niż dotychczas. Uczniowie poszczególnych klas spotkali się wraz z wychowawcami w oddzielnych salach. Uczniowie wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor przez radiowęzeł szkolny. Tą samą drogą grupa dziewcząt z klasy 8 przedstawiła krótki montaż słowno - muzyczny przygotowany przez panią Lucynę Perlak. Następnie wychowawcy zaprezentowali uczniom prezentacje filmowe:

1. Krótka historia obchodów Dnia Patrona w poprzednich latach przygotowana przez uczniów klasy 7.

2. Historia szkoły w Górnie w latach 1600-2020 przygotowana przez panią Małgorzatę Maziarz.

3. Sylwetka Patrona Szkoły - Ks. Mieczysława Lachora.

4. Prezentacja z okazji Międzynarodowego Dnia Ograniczania Skutków Katastrof.

Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Portret Patrona Szkoły".

Julia Perlak, Katarzyna Matuła, Kamil Kramarz

Michał Dul, Wiktoria Sączawa, Szymon Radomski

Antonina Tupaj, Alicja Miazga, Nikola Smolak

Oliwer Słonina

Anna Chorzempa, Wojtek Rembisz

Wiktoria Ciupak

Julia Ożóg, Sandra Chorzępa, Dominik Wróblewski, Dawid Gazda, Justyna Burszta

Po zakończeniu szkolnej części uroczystości, przedstawiciele społeczności szkolnej w osobie Pani Dyrektor, księdza Jakuba Dzierżaka i dziewcząt reprezentujących samorząd szkolny: Kingi Piekut i Martyny Chorzępy udali się na cmentarz parafialny w Górnie, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i pomodlić się przy grobie Patrona Szkoły.

camera-logo3.jpg