Z wizytą na poczcie

211221 wizyta na poczcie

Jednym ze zwyczajów świątecznych jest wysyłanie tradycyjnych kartek z życzeniami. Uczniowie klasy drugiej w treściach nauczania realizowali blok tematyczny „Święta tuż, tuż…”. Spośród wielu zadań mieli, m.in. wykonać kartkę świąteczną oraz ułożyć i napisać życzenia, co też uczynili. W czwartek, 16 grudnia, z przygotowanym listem poszli wraz z wychowawczynią na pocztę. Tam zakupili znaczek, przykleili na list i wrzucili do skrzynki pocztowej. W taki praktyczny sposób dzieci poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Ta umiejętność na pewno przyda się im wszystkim w przyszłości.

camera-logo3.jpg                                                                                     Katarzyna Chmiel