220420 akcja zonkile 1

Uczniowie klasy ósmej, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w corocznej akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja upamiętnia rocznice wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie samodzielnie przygotowali żółte żonkile - symbole zbiorowej pamięci. Lekcja oparta byla na filmie "Muranów - Dzielnica Północna". Jest to opowieść o żydowskiej historii dzielnicy Muranów w Warszawie. Narratorka Ala, młoda warszawska Żydówka, zabiera widzów w multimedialną podróż po różnych miejscach Muranowa i opowiada najważniejsze historie z nim związane z okresu ostatnich stuleci. Film jest zrealizowany w stylistyce youtuberskiej i zawiera animacje oraz archiwalne filmy i fotografie.

Link do filmu - Muranów - Dzielnica Północna - film edukacyjny z audiodeskrypcją (25 min.)

220420 akcja zonkile 2