Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta: 26 maja – Dzień Matki, a 23 czerwca – Dzień Ojca. W Szkole Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół im.ks. M. Lachora w Górnie stało się już tradycją obchodzenie tych rodzinnych świąt.

W tym wyjątkowym dniu 13 czerwca wszyscy uczniowie składali swoim rodzicom podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne oraz przygotowali dla nich liczne niespodzianki. Uroczystości miały charakter wspólnej zabawy rodziców i dzieci. Uczniowie pięknie tańczyli, recytowali wzruszające wiersze i śpiewali piosenki wyrażając w ten sposób swoim rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza. Swoim występem uczniowie podziękowali rodzicom za ich miłość i za to, że zawsze przy nich są w chwilach szczęścia i wtedy, gdy najbardziej potrzebują ich rodzicielskiej rady.

Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości.

Dzień Mamy i Taty przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Halina Godek Katarzyna Chmiel i Agata Kogut

Kochani Rodzice,
Wasze pociechy wraz z Panią wychowawczynią przygotowały występ z okazji dnia Mamy i Taty w podziękowaniu za Waszą miłość, troskę i wychowanie. Miłego oglądania Waszych zdolnych i kochanych pociech. ?