231025 Dzien Patrona

18 października 2023r. obchodziliśmy XX rocznicę nadania imienia dwóm górnieńskim szkołom. Patronowie: ks. Mieczysław Lachor i Ignacy Partyka już od 20 lat są autorytetami i wzorami do naśladowania dla naszych uczniów.

Przed mszą świętą uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół udali się na cmentarz, gdzie odmówili modlitwę przy grobie Patrona – ks. M. Lachora złożyli kwiaty i znicze. Uroczysta msza święta rozpoczęła się o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym, którą odprawił proboszcz parafii Tomasz Kozicki. Następnie udaliśmy się do Zespołu Szkół na dalszą część obchodów.

Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie Teresa Surdyka wraz z Panią Lucyną Piersiak Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Ignacego Partyki przywitały wszystkich przybyłych gości i zaprosiły do wysłuchania montaży słowno-muzycznych przedstawiających sylwetki patronów obu szkół. Wspaniałe występy uczniów spotkały się z ogromnym uznaniem zaproszonych gości czego wyrazem były gromkie brawa publiczności. Akademię Zespołu Szkół przygotowały wraz z uczniami: Pani mgr A. Piróg, Pani mgr K. Bethoon, Pani mgr H. Godek.

Po zakończonej części artystycznej poświęconej naszym Patronom, głos zabrał obecny na uroczystości – Burmistrz GiM Sokołów Małopolski – Pan Andrzej Ożóg, który w swym przemówieniu podkreślił iż zarówno ks. M. Lachor jak i Ignacy Partyka postępowali według maksymy „Ora et labora” czyli „Módl się i pracuj”. Jak zauważył Pan Burmistrz – ta wspaniała dewiza przyświeca także pracy obu szkół w Górnie, czego dowodem są liczne sukcesy uczniów, nauczycieli i absolwentów. Dziękujemy za te miłe słowa, które motywują całą społeczność szkolną do dalszej wytężonej pracy.   Głos zabrali także: Przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Iwona Flisiak i Pani Monika Piątek, Pani Elżbieta Nowak (ZNP), Sołtys Wsi Górno i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sokołowie Młp. – Pan Mieczysław Kobiernik, którzy gratulowali pięknej uroczystości i życzyli naszym uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w życiu zawodowym. Na uroczystej akademii poświęconej obchodom XX – lecia nadania imienia naszym szkołom obecni byli także:

- Ks. Kanonik Jan Lib,

- Ks. Jakub Ochoński – Wikariusz Parafii Górno,

- Pani Bogusława Buda – Przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie,

- Pan Mieczysław Miazga – Poseł na Sejm VIII kadencji,

- Pan Stanisław Miazga – kierownik Referatu Oświatowego Urzędu GiM w Sokołowie Młp.,

- Pani Anna Grzebyk – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Nienadówce,

- Pan Andrzej Sztorc – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. M. Konopnickiej w Nienadówce,

- Pan Edward Buczak – Dyrektor Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Trzebusce,

- Pani Lucyna Korzenny – Dyrektor Zespołu Szkół w Trzebosi,

- Pani Barbara Skóra – Czachor - Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp.,

- Pani Ewa Rybak – Dyrektor Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wółce Niedźwiedzkiej,

- Pani Bożena Chorzępa – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi,

- Pani Genowefa Kraska – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi,

- Pani Maria Marut – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Sokołowskiej,

- Pani Marta Czerwonka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Turzy,

- Pani Zofia Marut - była Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ignacego Partyki w Górnie,

- Pani Urszula Miazga w imieniu Pana Rafała Miazgi – Wiceprezesa Zakładu Mięsnego Smak Górno,

- Pan Adam Piersiak – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnie,

- Pani Małgorzata Nicpoń – Przewodnicząca Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Górnie,

- Państwo Helena i Stanisław Radomscy,

- Pan Kazimierz Smolak,

- Rady Rodziców obu szkół.

Jeszcze raz dziękujemy Państwu za obecność w tak ważnym dla nas wydarzeniu.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście dokonali wpisu do księgi pamiątkowej.

Organizatorzy obchodów 20 -lecia nadania imienia szkołom w Górnie serdecznie dziękują za bezinteresowne wsparcie i pomoc udzielone z tej okazji:

- Burmistrzowi GiM Sokołów Młp. Panu Andrzejowi Ożogowi,

- Sołtysowi Wsi Górno Panu Mieczysławowi Kobiernikowi,

- Panu Prezesowi Rafałowi Miazdze i Zarządowi firmy Smak w Górnie,

- Państwu Helenie i Stanisławowi Radomskim,

- Radzie Rodziców ZS w Górnie i SP 2 w Górnie,

- Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Górnie,

- Kwiaciarni Arkadia w Górnie.

Joanna Ożóg

Zapraszamy do galerii zdjęćcamera-logo3.jpg