231109 gang

Uczniowie klasy drugiej przystąpili do realizacji programu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Mocniaków". Jego celem jest przede wszystkim wsparcie dzieci w wypracowaniu dobrych nawyków żywieniowych. 8 listopada, na który przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dzieci wykonały dwa zadania konkursowe. Każdy uczeń wziął udział w losowaniu zdrowych produktów żywnościowych, a następnie przygotował pracę plastyczną przedstawiającą wylosowany produkt wykorzystując różne techniki plastyczne. Wykonane prace zostały połączone w jedną zbiorową pracę w formie plakatu przedstawiającego talerz zdrowego żywienia. Był on elementem dekoracji praktycznej części zadania, polegającej na wspólnym przygotowaniu pomysłowych, kolorowych, smacznych i pełnych wartościowych składników odżywczych kanapek. Ale to nie wszystko! Drugoklasiści otrzymali "Dzienniki Kulinarnych Mocniaków" z informacją jak należy prawidłowo się odżywiać, w których będą zbierać naklejki – odznaki kulinarnego mocniaka. Programowi towarzyszy również codzienne czytanie w klasie fragmentów książki pt. „Raźno, zdrowo, razowo!”, która poza zabawnymi opowieściami o charakterze edukacyjnym, dotyczącymi jedenastki bohaterów Gangu Mocniaków, zawiera ciekawostki żywieniowe. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu i zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy!

Agata Kogut

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg