240126 warsztaty energia

W dniu 25.01.2024r. uczniowie klas I – IV wzięli udział w warsztatach dotyczących energii odnawialnej.

Prowadzący zajęcia w bardzo przystępny sposób wyjaśniał co to jest energia, jak powstaje, skąd ją pozyskujemy, przedstawił źródła energii oraz uświadomił nam, że niektóre z nich za 100 – 200 lat przestaną istnieć (źródła nieodnawialne), istnieje zatem potrzeba, aby szukać dla nich odpowiednich alternatyw. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tym wykładzie dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Po części teoretycznej przyszedł czas na doświadczenia z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej, zorganizowane zostały także wyścigi samochodzików napędzanych panelami fotowoltaicznymi. Chętnych do wykonania doświadczeń było wielu, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem oraz chęci sprawdzenia działania energii osobiście. Za aktywny udział w warsztatach każdy uczeń otrzymał dyplom.

Całość spotkania zakończyła się udziałem uczniów w profesjonalnej sesji zdjęciowej, podczas której wcielili się w postać małego naukowca.

Dziękujemy firmie LUPUS za przeprowadzenie pouczających warsztatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg