240215 warsztaty meteo     13 lutego przedszkolaki oraz uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w warsztatach meteorologicznych. Podczas dwugodzinnego spotkania poznali ciekawe zjawiska pogodowe występujące zimą, dowiedzieli się m. in. dlaczego zmienia się pogoda, zapoznali się z takim urządzeniem jak hydrometr. Wysłuchali także ciekawostek dotyczących powietrza, słońca, migracji zwierząt. Przede wszystkim jednak mieli możliwość obserwować ciekawe doświadczenia i eksperymenty, a w wielu z nich brali czynny udział. Dzieci chętnie asystowały przy eksperymentach z powietrzem, wodą, a nawet ogniem. Największym zainteresowaniem cieszyły się próby wywołania tornada i burzy. Wszystkie doświadczenia wykonywane były z zachowaniem największych środków ostrożności i dostarczyły dzieciom nie tylko mnóstwa frajdy, ale także sporą dawkę wiedzy. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz kamień piorunowy. Takie spotkanie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęć - camera-logo3.jpg