alt2. września 2013 roku rozpoczął się w całej Polsce nowy rok szkolny. Uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie pierwsze kroki tego dnia skierowali do kościoła parafialnego, gdzie zostali pobłogosławieni na cały rok zmagań z nauką. O mocy sprawczej błogosławieństwa ciekawe słowo wygłosił ksiądz wikariusz Marek Wygonik, który szczęśliwie pozostał w naszej parafii na kolejny rok katechetyczny.

Krótkie spotkanie na sali gimnastycznej odsłoniło najważniejsze dla uczniów tajemnice, czyli przydział wychowawstw. Pani Dyrektor Lucyna Perlak wyraziła ogromne zadowolenie, że wszyscy uczniowie bezpiecznie zakończyli okres wakacyjny oraz podziękowała rodzicom, którzy dość licznie tego dnia przybyli wraz ze swoimi pociechami do naszej Szkoły.