alt22 października, w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, obchodziliśmy w naszej Szkole XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II: Świętymi bądźcie”. Z tej okazji uczniowie Gimnazjum pod kierunkiem katechetów: pani mgr Marty Perlak i ks. mgra Rafała Brettschneidera oraz nauczyciela muzyki pana mgra Dariusza Kosaka, zaprezentowali wzruszającą akademię o Św. Janie Pawle II. Program słowno-muzyczny wzbogacony o prezentację multimedialną przypomniał tegoroczną uroczystość kanonizacyjną, drogę do świętości naszego Papieża oraz Jego przesłanie, abyśmy każdego dnia starali się być świętymi. Na zakończenie Dnia Papieskiego pani dyrektor mgr Lucyna Perlak skierowała do zgromadzonych słowo zachęty, abyśmy pielęgnowali pamięć o naszym Wielkim Rodaku i brali przykład z Jego świętego życia.