alt13 grudnia 2014 roku obchodziliśmy 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.  13 grudnia 1981 roku w niedzielę rano, zamiast niedzielnego Teleranka dla dzieci, na ekranach telewizora pojawiła się postać generała Wojciecha Jaruzelskiego, który poinformował o wprowadzeniu stanu wojennego na obszarze Polski. Uczniowie pod kierunkiem państwa nauczycieli: mgr B. Dobrzańskiej, mgr T. Surdyki, mgr A. Marszał, mgr D. Kosaka przygotowali program słowno-muzyczny przypominający okoliczności wprowadzenia stanu wojennego. Pięknej recytacji wierszy towarzyszył śpiew patriotycznych pieśni oraz projekcja filmu „Śmierć jak kromka chleba”.
W programie uczestniczyli uczniowie Gimnazjum: Artur Maziarz, Barbara Kiełb, Kinga Kosiorowska, Mateusz Krawiec, Karolina Perlak, Anna Radomska, Marcin Kuduk oraz chór szkolny. Swoją obecnością akademię zaszczycili Dyrektor Miejsko-gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Młp. dr Bartosz Walicki wraz ze współpracownikami organizującymi Powiatowy Konkurs „Wspomnienie stanu wojennego” oraz laureaci tegoż konkursu z Zespołu Szkół w Łowisku tj. Paweł Piróg, Piotr Łyko wraz z opiekunem panią mgr K. Bolko. Zaprezentowany program słowno-muzyczny wzruszył niejednego z państwa nauczycieli, zaproszonych gości, a dla uczniów był niepowtarzalna lekcją historii.